Bezpieczne połączenie SSL
« Wróć do sklepu

REGULAMIN SKLEPU INTERNETOWEGO SKLEP.WKONTENERACH.PL ORAZ WKONTENERACH.SALESCRM.PL

Ważny od 20.02.2025

 


 

1. INFORMACJE OGÓLNE, DEFINICJE

Użyte w niniejszym regulaminie określenia mają następujące znaczenie:

  1. Klient – osoba fizyczna posiadająca pełną zdolność do czynności prawnych, osoba prawna lub jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej, składająca zamówienia i dokonująca zakupu produktów w Sklepie.

  2. Konsument – Klient jako osoba fizyczna dokonująca czynności prawnej niezwiązanej bezpośrednio z jej działalnością gospodarczą lub zawodową albo osoba fizyczna zawierająca umowę bezpośrednio związaną z jej działalnością gospodarczą, która nie posiada dla tej osoby charakteru zawodowego.

  3. Konsument – Przedsiębiorca – Klient, który jest osobą fizyczną zawierającą umowę bezpośrednio związaną z jego działalnością gospodarczą, gdy z treści tej umowy wynika, że nie posiada ona dla niego charakteru zawodowego, wynikającego w szczególności z przedmiotu wykonywanej działalności gospodarczej, udostępnionego na podstawie przepisów o Centralnej Ewidencji i Informacji Działalności Gospodarczej.

  4. Produkt – produkty fizyczne (materialne) oraz produkty elektroniczne (treści cyfrowe) dostępne w Sklepie.

  5. Polityka prywatności – dokument Właściciela określający prawa i obowiązki Klientów w zakresie przetwarzania danych osobowych i wykorzystania plików „cookies”, dostępny pod adresem: Polityka Prywatności.

  6. Rękojmia – odpowiedzialność Właściciela wobec Klienta niebędącego Konsumentem z tytułu wady fizycznej lub prawnej Produktu, zgodnie z ustawą z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny.

  7. Rękojmia konsumencka – odpowiedzialność Właściciela wobec Konsumenta za niezgodność Produktu z Umową sprzedaży, określona w ustawie z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta.

  8. Sklep – serwis internetowy dostępny pod adresem sklep.wkontenerach.pl oraz wkontenerach.salescrm.pl, za pośrednictwem którego Klient składa zamówienia na zakup Produktów.

  9. Umowa sprzedaży – umowa sprzedaży Produktów zawarta pomiędzy Właścicielem a Klientem z wykorzystaniem Sklepu.

  10. Właściciel – Damian Naprawa prowadzący działalność gospodarczą pod firmą APAREO Damian Naprawa, adres: Czajkowa 24, 39-332 Tuszów Narodowy, wpisaną do CEIDG, NIP: 8172196938, REGON: 386228913, e-mail: akademia@wkontenerach.pl, tel.: +48 787009989.

  11. Zamówienie – oświadczenie woli Klienta zmierzające do zawarcia Umowy sprzedaży, określające rodzaj i ilość Produktu.

  12. Użytkownik – osoba fizyczna, której zostanie przyznany dostęp do Platformy edukacyjnej, jeśli nie jest tożsama z Klientem.

  13. Platforma edukacyjna – serwis internetowy akademia.wkontenerach.pl umożliwiający dostęp do treści cyfrowych, w szczególności kursów online.

Materiały użyte do prezentacji Produktów (zdjęcia, opisy itd.) stanowią własność Właściciela i są chronione prawami autorskimi. Zabrania się ich używania w celach handlowych lub prezentacji w mediach bez zgody Właściciela.

 


 

2. KORZYSTANIE ZE SKLEPU

  1. W celu złożenia zamówienia na stronie internetowej Sklepu należy dokonać wyboru Produktów, podejmując kolejne czynności techniczne zgodnie z wyświetlanymi komunikatami.

  2. Klient w celu zakupu Produktów zbiera je do tzw. koszyka, gdzie może zarządzać swoimi wyborami.

  3. Klient podczas składania zamówienia podaje dane dotyczące dostawy, faktury, sposobu płatności itp.

  4. Klient może dokonać rejestracji w Sklepie, co umożliwia zapisanie danych oraz dostęp do zakupionych Produktów elektronicznych.

  5. Rejestracja wymaga podania unikalnego hasła, którego Klient zobowiązany jest nie udostępniać osobom trzecim.

 


 

3. ZŁOŻENIE ZAMÓWIENIA

  1. Zamówienia na Produkty przyjmowane są drogą elektroniczną poprzez serwis internetowy Sklepu lub e-mail na adres akademia@wkontenerach.pl.

  2. Warunkiem realizacji zamówienia jest prawidłowe wypełnienie formularza zamówienia.

  3. Podany adres e-mail i telefon mogą być wykorzystane jedynie do realizacji zamówienia, chyba że Klient wyrazi zgodę na kontakt w innych celach.

  4. Klient przed akceptacją zamówienia zostaje poinformowany o:

  5. Umowa sprzedaży zostaje zawarta w chwili przyjęcia zamówienia do realizacji przez Właściciela.

 


 

4. CENY, PŁATNOŚCI I DOSTAWA

  1. Wszystkie ceny Produktów podawane są w polskich złotych i zawierają podatek VAT.

  2. Do każdego zakupu dołączany jest dowód zakupu (paragon lub faktura VAT).

  3. Klient może dokonać płatności poprzez:

  4. Zamówienia na Produkty elektroniczne (treści cyfrowe) realizowane są po otrzymaniu płatności poprzez wysyłkę e-mail z instrukcją dostępu do Produktu.

  5. Dostarczenie Treści cyfrowych jest darmowe (przez co rozumie się transfer, przekazanie danych dostępowych do Treści cyfrowych). Dostęp do Treści cyfrowych jest przesyłany niezwłocznie, chyba że nastąpią przeszkody niezależne od Sprzedającego (nie dotyczy trybu przedsprzedaży).

  6. Realizacja zamówienia obejmującego Treści cyfrowe takie jak e-book, pliki audiowizualne, audiobook, webinar następuje poprzez przesłanie na adres e-mail podany przez Klienta w formularzu zamówienia wiadomości zawierającej instrukcję pobrania lub uzyskania dostępu do zakupionego Produktu na Platformie Edukacyjnej.

  7. W momencie wysyłki wiadomości, o której mowa w ustępie powyżej, treści cyfrowe objęte przedmiotem zamówienia uważa się za dostarczone w całości Klientowi (nie dotyczy trybu przedsprzedaży).

  8. W przypadku Treści cyfrowych, Sprzedający wskazuje czas dostępu do Treści Cyfrowych. Jeżeli dostęp do Treści Online przyznawany jest na czas nieoznaczony, Sprzedawca może podjąć decyzję o wyłączeniu dostępu do Treści Cyfrowych, o czym uprzedzi Klienta przynajmniej z dwumiesięcznym wyprzedzeniem. Sprzedawca może w takiej sytuacji umożliwić pobranie materiałów kursowych na dysk lub do pamięci urządzenia Klienta.

  9. W przypadku zakupu Treści cyfrowych w trybie przedsprzedaży, Sprzedawca dostarczy Klientowi Produkt w czasie wyraźnie wskazanym podczas składania zamówienia (np. nie później niż do…). Informacje o czasie dostarczenia Treści cyfrowych w trybie przedsprzedaży są dostępne m.in. na karcie produktu.

  10. W sytuacji, w której Sprzedawca nie dostarczy treści cyfrowych lub usługi cyfrowej bez zbędnej zwłoki lub w uzgodnionym terminie, Klient może – po wezwaniu przedsiębiorcy do ich dostarczenia – żądać zgodności z umową. W razie braku zgodności z umową Klient ma prawo żądać doprowadzenia Treści cyfrowych lub usługi cyfrowej do zgodności z umową (chyba że jest to niemożliwe lub wiązałoby się z niewspółmiernymi kosztami dla Sprzedawcy). Jeżeli Sprzedawca nie podejmuje takiego działania, Klient może otrzymać proporcjonalne obniżenie Ceny lub rozwiązać umowę.

  11. Po rozwiązaniu umowy Sprzedawca zwraca Klientowi wszelkie koszty, z wyjątkiem kosztów zapłaconych przez Klienta w okresie, w którym Treści cyfrowe lub usługi cyfrowa dostarczane w sposób ciągły były zgodne z umową.

  12. Dostawa Produktów fizycznych odbywa się wyłącznie na terenie Polski.

 


 

5. PLATFORMA EDUKACYJNA

  1. Korzystanie z zakupionych kursów online odbywa się wyłącznie przez Platformę edukacyjną.

  2. Dostęp do Platformy może uzyskać:

  3. Konto Użytkownika Platformy edukacyjnej oraz dostęp do usług nie mogą być przedmiotem cesji ani zbycia.

 


 

6. PRAWO ODSTĄPIENIA OD UMOWY

  1. Klient, będący Konsumentem, który zawarł umowę na odległość, może odstąpić od niej bez podawania przyczyny i bez ponoszenia jakichkolwiek kosztów, poza tymi, które zostały przewidziane przez przepisy prawa, w terminie 14 dni od dnia zawarcia umowy (w przypadku umowy o dostarczenie treści cyfrowych).

  2. Uprawnienie nie dotyczy sprzedaży treści cyfrowych, które zostaną dostarczone niezwłocznie po zawarciu umowy i co do których Konsument został wyraźnie poinformowany i wyraził zgodę, że utraci ustawowe prawo do odstąpienia. Oznacza to, że Konsument kupujący np. e-book, kurs on-line po wyrażeniu zgody na niezwłocznie dostarczeni treści nie ma prawa zwrotu.

  3. Regulacje niniejszej Polityki Zwrotów dotyczą również Przedsiębiorcy - Konsumenta, który oświadcza, że korzysta z uprawnienia do odstąpienia od umowy na podstawie ustawy z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta, ponieważ jako osoba fizyczna zawarł umowę bezpośrednio związaną z jego działalnością gospodarczą, a sama umowa nie posiada dla niego charakteru zawodowego.

  4. W przypadku zamówienia w trybie przedsprzedaży, Konsument oraz Przedsiębiorca - Konsument ma prawo odstąpić od Umowy Dostarczenia Treści Cyfrowych, jednak nie później niż do daty premiery Treści cyfrowych. W przypadku dostarczenia Treści cyfrowych, Kupujący traci ustawowe prawo do odstąpienia.

  5. Do zachowania terminu o odstąpieniu wystarczy złożenie przez Konsumenta lub Przedsiębiorcę - Konsumenta oświadczenia Sprzedawcy przed jego upływem. Konsument lub Przedsiębiorca - Konsument może złożyć jakiekolwiek jednoznaczne oświadczenie, w którym poinformuje o swoim odstąpieniu od umowy Dostarczenia Treści Cyfrowych.

  6. Oświadczenie o odstąpieniu od umowy Dostarczenia Treści Cyfrowych może zostać złożone z wykorzystaniem formularza odstąpienia od umowy, którego wzór znajduje się pod treścią Regulaminu. Oświadczenie o odstąpieniu od umowy Dostarczenia Treści Cyfrowych może zostać złożone na adres email: akademia@wkontenerach.pl

  7. W przypadku skutecznego odstąpienia od umowy zawartej na odległość umowę uważa się za niezawartą.

  8. Sprzedawca ma obowiązek niezwłocznie, nie później jednak niż w terminie 14 dni od dnia otrzymania oświadczenia Konsumenta lub Przedsiębiorcy - Konsumenta o odstąpieniu od umowy, zwrócić Konsumentowi wszystkie dokonane przez niego płatności, w tym koszty dostawy produktu (z wyjątkiem dodatkowych kosztów wynikających z wybranego przez Klienta sposobu dostawy innego niż najtańszy zwykły sposób dostawy dostępny w Sklepie Internetowym).

  9. W przypadku skorzystania przez Konsumenta lub Przedsiębiorcę - Konsumenta z Ustawowego prawa odstąpienia, Sprzedawca dokonuje zwrotu płatności przy użyciu takiego samego sposobu płatności, jakiego użył Konsument, chyba że wyraźnie zgodził się na inny sposób zwrotu, który nie wiąże się dla niego z żadnymi kosztami.

  10. Prawo odstąpienia nie przysługuje Konsumentowi i Przedsiębiorcy - Konsumentowi w przypadku:

  11. Dostęp do Platformy może uzyskać:

  12. Konto Użytkownika Platformy edukacyjnej oraz dostęp do usług nie mogą być przedmiotem cesji ani zbycia.

 


 

7. REKLAMACJE

  1. Właściciel ma obowiązek dostarczyć Produkt zgodny z Umową sprzedaży.

  2. Właściciel nie udziela gwarancji posprzedażnej dla towarów i usług.

  3. Konsument może w ciągu dwóch lat od doręczenia mu Produktu składać reklamacje dotyczące zakupionego Produktu lub samego procesu zakupowego opisanego w regulaminie.

  4. W przypadku gdy Umowa sprzedaży przewiduje dostarczanie Produktu w sposób ciągły, musi on pozostawać zgodny z Umową sprzedaży przez oznaczony w Umowie sprzedaży czas jego dostarczania.

  5. Jeżeli otrzymany Produkt w chwili dostarczenia jest niezgodny z Umową sprzedaży tj. sprzeczny z treścią udzielonej Rękojmi konsumenckiej, Konsument może skorzystać z praw przysługujących mu w ramach Rękojmi konsumenckiej.

  6. Reklamacja powinna zostać wysłana na adres poczty elektronicznej Właściciela.

  7. Reklamacja powinna zawierać dane umożliwiające identyfikację Konsumenta, przedmiot reklamacji oraz żądania związane z reklamacją. W przypadku otrzymania niekompletnej reklamacji, Właściciel wezwie Konsumenta do jej uzupełnienia pod rygorem pozostawienia reklamacji bez rozpoznania.

  8. Właściciel ustosunkuje się do kompletnej reklamacji w ciągu 14 dni od dnia jej doręczenia.

  9. Konsument może:

    1. żądać doprowadzenia Produktu do jego zgodności z Umową sprzedaży;

    2. złożyć oświadczenie o obniżeniu ceny albo odstąpieniu od Umowy sprzedaży, gdy:

      1. doprowadzenie Produktu do zgodności z Umową sprzedaży jest niemożliwe albo wymaga nadmiernych kosztów;

      2. Właściciel nie doprowadził Produktu do zgodności z Umową sprzedaży zgodnie z pkt 1;

      3. brak zgodności Produktu z Umową sprzedaży występuje nadal, mimo że Właściciel próbował doprowadzić Produkt do zgodności z Umową sprzedaży;

      4. brak zgodności Produktu z Umową sprzedaży jest na tyle istotny, że uzasadnia obniżenie ceny albo odstąpienie od Umowy sprzedaży bez uprzedniego skorzystania ze środka ochrony określonego w pkt 1;

      5. z oświadczenia Właściciela lub okoliczności wyraźnie wynika, że nie doprowadzi on Produktu do zgodności z Umową sprzedaży w rozsądnym czasie lub bez nadmiernych niedogodności dla Konsumenta.

  10. Rękojmia na Produkty wobec Klientów, nie będących Konsumentami zostaje wyłączona, a w przypadku niedopuszczalności wyłączenia zostaje ograniczona w najszerszym prawnie dopuszczalnym zakresie.

 


 

8. WYMAGANIA TECHNICZNE, FUNKCJONALNOŚĆ I INTEROPERACYJNOŚĆ TREŚCI CYFROWYCH, ŚWIADCZENIE USŁUG DROGĄ ELEKTRONICZNĄ

 

  1. Właściciel świadczy na rzecz Klienta usługę drogą elektroniczną polegającą na umożliwieniu zawarcia umowy o dostarczenie produktów elektronicznych oraz fizycznych oraz korzystania z niektórych produktów elektronicznych.

  2. Do zawarcia Umowy sprzedaży nie jest konieczne posiadanie konta w Sklepie.

  3. Świadczenie usługi dostępu do funkcjonalności Sklepu następuje nieodpłatnie. Nabycie Produktów dostępnych w Sklepie następuje odpłatnie.

  4. Do złożenia Zamówienia i skorzystania z funkcjonalności Sklepu, a także do skorzystania z Produktów elektronicznych, konieczne jest:

  5. posiadanie aktywnego konta poczty elektronicznej (do dokonywania zakupów w Sklepie),

  6. przeglądarka internetowa uwzględniająca bieżące aktualizacje, z włączoną obsługą języka JavaScript,

  7. włączona obsługa cookies w przeglądarce,

  8. dostęp do Internetu,

  9. zainstalowanie aplikacji umożliwiających odczytywanie plików PDF,

  10. możliwość odtwarzania materiałów wideo (do korzystania z niektórych Produktów elektronicznych).

  11. Sklep wykorzystuje pliki cookies w celu zabezpieczenia bezpieczeństwa i wysokiego poziomu obsługi Klientów. Klient może w każdej chwili samodzielnie zmienić ustawienia dotyczące plików cookies – określić warunki ich przechowywania i uzyskiwania dostępu przez pliki cookies do swojego urządzenia za pomocą ustawień przeglądarki internetowej lub za pomocą konfiguracji usługi.

  12. Klient ma prawo złożyć reklamację dotyczącą funkcjonowania Sklepu, wysyłając wiadomość e-mail pod adres akademia@wkontenerach.pl

  13. Odpowiedź na reklamację zostanie wysłana w terminie 14 dni od jej otrzymania na adres wskazany w reklamacji.

  14. Właściciel zastrzega sobie prawo do uprzedniej weryfikacji opinii/komentarzy zastawianych w ramach Sklepu, a odnoszących się do zakupu lub używania opiniowanego/komentowanego Produktu. Właściciel może między innymi uzależniać publikację opinii/komentarza od podania indywidualnego numeru Zamówienia. Zweryfikowane opinie/komentarze posiadać będą odpowiednią adnotację.

 


 

9. DANE OSOBOWE I PLIKI COOKIES

  1. Właściciel Sklepu wydaje newsletter, w którym zamieszczane są m.in. informacje na temat oferty i nowych Produktów. Newsletter jest wysyłany tylko do Klientów, którzy wyrazili chęć jego otrzymywania. Klient może w dowolnym momencie zrezygnować z otrzymywania newslettera.

  2. Podanie danych osobowych przez Klienta jest dobrowolne, jednak brak zgody na ich przetwarzanie w celu, o którym mowa w ust. 1, uniemożliwi zrealizowanie Zamówienia. Dane osobowe są chronione zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa.

  3. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych oraz wykorzystania plików cookies opisane są w Polityce Prywatności.

 


 

10.  POSTANOWIENIA KOŃCOWE

  1. W celu uniknięcia wątpliwości stwierdza się, że żadne z postanowień niniejszego regulaminu nie ogranicza uprawnień Konsumenta, jakie przysługują mu na podstawie przepisów obowiązującego na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej prawa. W przypadku stwierdzenia istnienia postanowienia o takim charakterze zastosowanie znajdują przepisy obowiązującego na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej prawa, a w szczególności Kodeksu cywilnego oraz ustawy o prawach konsumenta.

  2. Właściciel wskazuje, że wszelkie Produkty dostępne w Sklepie chronione są prawem autorskim. Dalsze rozpowszechnianie Produktów bez zgody ich twórcy stanowi naruszenie praw autorskich i może skutkować odpowiedzialnością cywilną i karną.

  3. Rozstrzygnięcie ewentualnych sporów powstałych między Właścicielem a Konsumentem, zostaje poddane sądom właściwym zgodnie z postanowieniami właściwych przepisów Kodeksu postępowania cywilnego, przy czym Właściciel dopuszcza drogę postępowania mediacyjnego. Konsument uprawniony jest do zwrócenia się do stałego polubownego sądu konsumenckiego działającego przy Inspekcji Handlowej lub do wojewódzkiego inspektora Inspekcji Handlowej, a także może uzyskać bezpłatną pomoc w sprawie rozstrzygnięcia sporu między Konsumentem a Właścicielem, korzystając z bezpłatnej pomocy powiatowego (miejskiego) rzecznika konsumentów.

  4. Konsument może również skorzystać z platformy ODR, która dostępna jest pod adresem http://ec.europa.eu/consumers/odr. Platforma służy rozstrzyganiu sporów pomiędzy konsumentami i przedsiębiorcami dążącymi do pozasądowego rozstrzygnięcia sporu dotyczącego zobowiązań umownych wynikających z internetowej umowy sprzedaży lub umowy o świadczenie usług.

  5. Rozstrzygnięcie ewentualnych sporów powstałych między Właścicielem a Klientem, który nie jest Konsumentem, zostaje poddane sądowi właściwemu ze względu na siedzibę Sklepu.

  6. Właściciel zastrzega sobie prawo do zmiany Regulaminu. Wszelkie zmiany Regulaminu wchodzą w życie w terminie wskazanym przez Sklep. Zamówienia złożone przed datą wejścia w życie zmian do niniejszego Regulaminu są realizowane na podstawie postanowień obowiązujących w dniu złożenia zamówienia.